top of page

מה זה בעצם סדנאות והפעלות ODT?

Outdoor Training – שיטת הנחייה ופיתוח קבוצתי שמטרתה פיתוח כישורים חברתיים והקניית מיומנויות ניהול ומנהיגות למשתתפים, באמצעות פעילות אתגרית.מתודת סדנאות ה- ODT, מבוססת על מפגש של חברי הצוות עם סדרת משימות מאתגרות בסביבת עבודה חדשה ושונה משגרת יומם.

סדנאות ODT כלי שתורם רבות לפיתוח עבודת צוות בקבוצות שונות של אנשים, לפעמים נדמה כי חברה מסוימת אינה מתפקדת ביחד כמו שצריך אך שיפור של כמה אלמנטים קטנים בעבודת הצוות יכול לתת תוצאות מרשימות.

 

מדריך של סדנאות odt צריך להכיל את כל צורות העבודה של הקבוצה ויחד עם זאת לראות כיצד יש לשפר את הפרגון בין חברי הקבוצה ולהגיע למצב שקיימת עבודת צוות אמיתית בין חברי הקבוצה וה-odt באמת משפר אותה.

 

בניה של סדנת odt לקבוצה דורשת מאיתנו הכרת כל סוגי המתקנים, ופיתוח מתקנים חדשים - המטרה שלנו לשבור את ה"קרח" בין חברי הקבוצה כמה שיותר מוקדם ובכך אנחנו מצליחים להפיק מה odt את המירב.

 

פעילויות ה-ODT שלנו

הגישה שלנו בסדנאות odt מתמקדת רק בחיובי בין החברים בקבוצה ואף פעם לא בשלילי, ובכך אנחנו מצליחים לרתום את כולם למשימות. חשוב מאוד לתת דוגמאות מחיי היום יום לכל נושא שמעלים על מנת להפשיט את הדיבורים למעשים, ולהראות לכולם שה odt מסוגל להביא לשיפור בתפקוד שלנו אחר כך בעבודה, באתגרים שמצפים לנו, ובחיים בכלל.

 

אצלנו בחברה מאמינים כי סדנאות ODT יכולות להביא שיפור בביצועים של עובדים לאחר סדנה מוצלחת. מנהלים רבים זקוקים לפעמים להוציא את העובדים משגרת היום יום על מנת להסביר להם נקודות מסוימות שלוקות בחסר בעבודת הצוות שלהם במשרד או במפעל.

 

במהלך פעילות ה-ODT באות לידי ביטוי יכולות ומיומנויות אישיות וקבוצתית כאחד. בהיבט האישי מפגישה הפעילות את המשתתפים עם יכולות כגון: כושר מנהיגות, יכולת ביטוי ודרכי תקשורת בינאישית, התמודדות עם מצבי חוסר ודאות, יכולת עבודה בצוות, התמודדות עם קבלת סמכות ולקיחת אחריות.בהיבט הקבוצתי באים לידי ביטוי יכולות כגון: קבלת החלטות כצוות, ניהול משימות וסיכונים, יכולות תקשורת ושתוף מידע, יכולות הנעת תהליך ועוד.

סדנאות ODT לנוער

למידה דרך חוויה והתנסות - מחקרים מלמדים כי הדרך היעילה ביותר לרכישת כלים, כרוכה בהתמודדות עם בעיות המאפשרות תרגול ומציאת פתרון, בסביבה ובתנאים הקרובים למציאות. סדנאות ה-ODT מביאות את המשתתפים לרמות חשיבה וחוויה גבוהות, ויוצרת קרקע פורייה ללמידה. המעורבות הרגשית והחווייתית מגבירה את פוטנציאל תהליך הלמידה, מפחיתה התנגדויות שונות ומאפשרת הפנמה ויישום של תוצרי הסדנה.

 

פעילויות ה-odt שלנו מתבססות על הכרת חברי הקבוצה במובן המקום שלהם בתוך הקבוצה, מה שדורש ממנו הכנה לפני הפעילות, במהלך סדנאות ה-odt כל אחד ואחד מחברי הקבוצה מספר על עצמו ומה נראה לו שכדאי לשפר בעבודה המשותפת שלהם.

 

מתקנים וסדנאות ב-ODT

כל מתקן odt עובד על פרמטר מסוים בעבודת צוות או על אלמנט בשיתוף פעולה, נדגים לכם ממתקן שנקרא :סנדלי צוות, המשימה היא לקחת 2 קורות עץ על האדמה, ועם חבלים שקשורים אליהם להתקדם 4 אנשים עם רגל ימין על קורה 1 ורגל שמאל על קורה 2 בצורה מהירה ולעקוף את ארבעת המתחרים עם הקורות לידם.

מה שמפריע לרוב לחברי הקבוצה לבצע את המשימה הנ"ל על הצד הטוב ביותר הוא ריבויי ה"אגואים" בקבוצה וברגע שמחליטים על מנהיג לפעילות הקבוצה מתקדמת בקצב מהיר מאוד ומצליחה לבצע את המשימה. אנו מאמינים בלתת לכל אחד את הבמה, ולגרום לכל אחד להרגיש שותף בהצלחות ובכישלונות של הקבוצה, ופתאום אחרי סדנת odt המושגים אמון, הדדיות, שיתוף, עזרה הדדית, עבודת צוות - מקבלים משמעות אחרת.

 

התוצרים של סדנאות ODT

מחקרים בנושא מדגישים סדרה של מיומנויות אישיות וקבוצתיות הנרכשות בפעילות ODT. הסדנה תשפר משמעותית את יכולתו של הצוות להתמודד בהצלחה עם קבלת החלטות, לקיחת סיכונים, פתרון בעיות ועבודה יצירתית וממוקדת להשגת מטרותיו. בנוסף, מאפשרת הסדנה שיתוף מפרה של גישות בין המשתתפים השונים, והזדמנות להיחשף לרעיונות, הרגלים וכלים מעולמם המקצועי של המשתתפים.

 

במישור האישי: מדגישים החוקרים מיומנויות כגון: שיפור בביטחון עצמי, עליה בנכונות לקחת סיכונים, שיפור במודעות ובדימוי העצמי, שיפור ופיתוח מיומנויות בתחום המנהיגות ופיתוח מיומנויות חשיבה רפלקטיביות.

 

במישור הבין אישי: קידום שיתופי פעולה, שיפור באפקטיביות של מיומנויות תקשורת, הגברת האמון באחר, הגברת השיתוף בתהליכי קבלת החלטות, מציאת דרכים חדשות ואפקטיביות לפתרון קונפליקטים ושיפור מיומנויות ומנגנוני פתרון בעיות.

bottom of page